اسلامشهر

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد اسلامشهر و رباط کریم به دکتر روحانی :

امروز، عمده جوانان اسلامشهری فاقد کار مناسب هستند

با توجه به ادامه سفرهای استانی هیات دولت، و همچنین رسیدن آن ها به ایستگاه اسلامشهر و رباط کریم، دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی این دو شهرستان برآن شدند تا در نامه ای به ریاست جمهوری، تمامی مشکلات کلان در سطح شهرستان خودشان را بیان کنند. متن این نامه به شرح زیر است :

بسم الله الرحمن الرحیم

امام حسین(ع): نیاز مردم به شما از نعمت های خدابر شماست از این نعمت افسرده و بیزار نباشید.بحارالانوار ج۷۴ ص۲۰۵

محضر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی

با سلام

اول از حضور جنابتان و هیأت همراه درشهرستان شهید پرور و ولایت مدار اسلامشهر کمال تشکر و سپاس را داریم. ثانیاً این حضور را مغتنم شمرده و بر آن شدیم تاصراحتاً شما را از مشکلات بسیار زیاد این مردم زحمتکش و محروم مطلع سازیم تا انشاالله با تدابیر شما و امید مردم به مسئولین دولت، کمی از آلام و مشکلات برطرف شود.

جناب آقای دکتر روحانی

  1. همانطور که می دانید سلامت یکی از نعمت های خداوند متعال به بندگان خود است که  متاسفانه در شهرستان اسلامشهر علی رغم جمعیت نزدیک به یک میلیون نفر و همچنین مجاورت آن با پایتخت، مراکز مجهز بهداشتی و درمانی با استانداردهای مناسب بهداشتی و درمانی ندارد؛ البته تنها یک بیمارستان و آن هم  وابسته به تامین اجتماعی وجود دارد، که اولاً، فاقد تجهیزات مناسب درمانی و تیم پزشکی مناسب(به خصوص پزشکان متخصص و وفوق متخصص) است؛ و دوماً، با توجه به جمعیت شهرستان اسلامشهر و همچنین سر ریز بیماران شهرها و شهرستان های مجاور به این بیمارستان مطلقاً پاسخگوی مراجعات بیماران نمی باشد؛. از این رو شهروندان اسلامشهری با صرف هزینه های مالی و همچنین صرف وقت و زمان بسیار، مجبور می شوندبیماران خود را در بیمارستان های شهر تهران بستری نمایند. و این در حالی است که عمده شهروندان اسلامشهری از اقشار کارگر و زحمتکش جامعه هستند.

  1. این شهرستان با وجود نزدیکی به پایتخت و همچنین اشتغال بیش از ۸۰ درصد نیروی کار اسلامشهر در شهر تهران، فاقد خط مترو است؛ این در حالی است که از آخرین ایستگاه خط ۳ مترو (ایستگاه آزادگان واقع در تقاطع اتوبان آزادگان و جاده ساوه) تا ابتدای اسلامشهر تنها۱۰ کیلومتر است. توجه داشته باشید تنها۱۰ کیلومتر. این در حالی است که برای شهرها و شهرستان های مجاور که بیش از ۲۰ کیلومتر و یا حتی بیش از ۴۰ کیلومتر از تهران فاصله دارند خط مترو کشیده شده است.آیا این تبعیض نیست. چه تفاوتی میان شهروندان اسلامشهری با شهرستان های دیگر وجود دارد.

  1. مشکل دیگری که این شهرستان با آن روبرو است، وضعیت بسیار نامناسب آب شرب شهرستان است. عدم وجود مرکز تصفیه آب در شهرستان موجب شده است که آب های زیر زمینی شهرستان تنها با افزوده شدن مقداری کلر وارد لوله های شهری شود.  البته این امر اجتناب ناپذیر است چرا که با توجه به نوع خاک و همچنین کشاورزی بودن شهرستان عمده فاضلاب های شهری و سموم استفاده شده در مزارع از لایه های خاک عبور کرده و آب های زیر سطحی شهرستان را به شدت آلوده نموده است. و این در حالی است که می توان با احداث یک مرکز تصفیه آب مناسب از بروز بسیاری از امراضی که مردم شریف این منطقه به آن مبتلا می شوندجلوگیری نمود.

  1. نبود اشتغال مناسب امروز عامل اصلی  منکر در جامعه ما است؛ جناب آقای رئیس جمهور امروز عمده جوانان اسلامشهری فاقد کار مناسب هستند و این در حالی است که مراکزصنعتی و کارخانجات کوچک و بزرگ فراوانی در اسلامشهر وجود دارد، اما آنان نیز مشکلات عدیده ای دارند. لذا توجه به مشکلات و دغدغه های تولید کنندگان و کار آفرینان نقش مهمی در اشتغال زایی دارد و ما در این اینجا از بیان مشکلات صنعتگران، تولیدکنندگان و کار آفرینان صرف نظر می کنیم که آن نیز  مثنوی دیگری می طلبد.

  1. نبود فرهنگسرا و یا فضاهای مناسب فرهنگی جهت فعالیت گروهای فرهنگی و هنری از دیگر معضلات جوانان اسلامشهری است. این منطقه فضای مناسبی برای فعالیت های ورزشی و محیط های مناسبی برای بانوان منطقه  ندارد، اینجا یک بوستان و فضای سبز مناسب برای شهروندان ندارد و آنچه که هست بسیار کثیف و برای خانواده ها و جوانان به شدت ناامن است. امروز خانواده های اسلامشهری مجبور هستند با صرف هزینه مالی و صرف وقت زیاد فرزندان خود را به پارک های تهران ببرند.

جناب آقای دکتر روحانی ما دانشجویان بسیج دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر و رباط کریم به نمایندگی از بیش از چهل هزار دانشجوی شهرستان اسلامشهر و رباط کریم از شما انتظار داریم در چارچوب وظایف قانونی و حاکمیتی نسبت به حل مشکلات و مسائل گفته شده و یا نگفته شده در این نامه توجه و اهتمام لازم را مبذول نموده و در اسرع وقت دستورات مقتضی را در راستای حل مشکلات مردم شریف اسلامشهر صادر نمایید. ما معتقدیم با وجود این سرمایه عظیم مادی و معنوی که خداوند متعال به ملت ایران ارزانی داشته است، نمی بایست شهروندان و آحاد مردم مسلمان ایران دچار محرومیت و کمبود باشند.

ما امیدواریم سفر جنابعالی به این شهرستان مرهمی واقعی باشد برای زخم های این مردم و هر چه زودتر شاهد بهبود شرایط موجود در شهرستان اسلامشهر باشیم. ما امیدواریم علاج های موثر را پیدا کنید و نه مرهم های موقت و بی اثر برخی نمایندگان شورای شهر و مجلس و برخی مدیران شهری.

از خداوند متعال پیروزی و عزت روزافزون ملت ایران را مسئلت داریم .

والسلام علیکم و الرحمه الله وبرکاته

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد رباط کریم

نوشته شده توسط admin در جمعه, 17 مرداد 1394 ساعت 5:50 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

طراحی سایت : آسمان هشتم