اسلامشهر

بیانیه حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه با موضوع پنجمین دوره شورای اسلامی شهرستان اسلامشهر

متن بیانیه حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر با موضوع پنجمین دوره شورای اسلامی شهرستان اسلامشهر که در روز جمعه مورخ ۳ شهریور ماه ۹۶ ، در مراسم نماز جمعه شهرستان اسلامشهر قرائت گردید

***

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

با ادای احترام به روح پر فتوح امام راحل بنیانگذار جمهوری اسلامی و با درود به ارواح طیبه شهدا خصوصا شهدای ۸ سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهدای هشتم شهریور شهید باهنر و رجایی و با آرزوی سلامتی و بهروزی مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)

پیشاپیش شهادت جانسوز ، نهال گلشن دین ، نور دیده ی زهرا ، سپهر دانش و بینش ، حضرت امام محمد باقر (ع) تسلیت و تعزیت عرض می نمایم

***

فلسفه‌ی وجود ما جز این نیست؛ ما آمده‌ایم خدمت کنیم به مردم و هیچ چیز نباید ما را از این وظیفه غافل کند.

البتّه ما هر کداممان دلبستگی هایی داریم، سلیقه‌هایی داریم؛ در زمینه‌ی سیاسی، در زمینه‌ی مسائل اجتماعی، دوستی هایی داریم، دشمنی‌هایی داریم، اینها همه حاشیه است؛

متن عبارت است از خدمت؛ نباید بگذاریم این حواشی بر روی این متن اثر بگذارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای مدظلّه العالی –  ۶ شهریور ۱۳۹۲

 

مردم شریف ایران اسلامى با مشارکتشان در انتخابات شوراهاى اسلامى شهر و روستا گامى اساسى در تحقق آرمان هاى انقلاب عزیزمان برداشتند تا با انتخاب خود تجلى خدمت به مناطق محروم شهرى و روستایى را نظاره گر باشند.

بى شک شوراها نماد رشد و ارتقاى هر منطقه هستند و با مشارکت مردم، شورا و سایر دستگاه ها میتوان شهرى پیشرفته و متناسب با معیارهاى اسلامى داشت.

بسیج دانشجویى به عنوان یک تشکل برآمده از اندیشه امامین انقلاب اسلامى، ضمن عرض تبریک صمیمانه خدمت منتخبین مردم در پنجمین دوره شوراهاى اسلامى شهر و روستا و تقدیر و تشکر از عزیزانى که خالصانه در چهارمین دوره شوراها به مردم و میهن اسلامى خدمت کردند و – با توجه به شعار سال مبنى بر اقتصاد مقاومتى؛ تولید و اشتغال – از باب احساس تکلیف لازم دانسته تا چند جمله اى خطاب به اعضاى محترم شوراهاى اسلامى شهر و روستا عرض نماید:

همانطور که مستحضر هستید در جنگ اقتصادى عمده فشارها از سوى دشمن، براى روان شناسى مردم برنامه ریزى شده است. دشمن اثر تحریم ها را با ایجاد ترس روانى در ذهن مردم، چندبرابر مى کند. مقام معظم رهبرى در بیانات خود بارها به موضوع فرهنگ سازى در زمینه هاى گوناگون اشاره داشته اند. باید با فرهنگ سازى صحیح در برابر عملیات روانى دشمن ایستاد و روحیه ى مجاهدت و مقاومت را در جامعه ى اسلامى زنده نگه داشت. اگر این روحیه مجاهدانه در جامعه وجود نداشته باشد ظرفیت هاى مردمى بروز نخواهد کرد و اقتصاد ما مقاوم تر نخواهد شد. مردم ظرفیت بالایى دارند. ظرفیت هاى مردمى، باید شناسایى شده و پرورش یابد. یکى از شرایط عدم آسیب پذیرى در مقابل بحران ها، استفاده از تمام ظرفیت هاست. با استفاده حداکثرى از ظرفیت هاى مردمى و حاکمیتى و مدیریت صحیح آن است که زیرساخت هاى اساسى براى عملکرد کارآمد شهرها ایجاد شده یا بهبود مى یابد.

با استفاده حداکثرى و صحیح از این ظرفیت هاست که ما شاهد بهبود استانداردهاى زندگى شهرى، رفاه اجتماعى در راستای تحقق سبک زندگی اسلامی ایرانی و همچنین کاهش معضلاتى همچون ساخت و سازهاى غیر اصولى، حاشیه نشینى، هدر رفت منابع و… خواهیم بود.

موانع متعددى براى تحقق موارد مذکور وجود دارد که یکى از مهمترین آنها فساد است. مقام معظم رهبرى با اشاره به معضل

فساد مى فرمایند: اگر ما بخواهیم کار اقتصادى درست و قوى انجام دهیم و با مفاسد اقتصادى مبارزه نکنیم، این واقعا نشدنى

است. این موانع را باید جلویش را گرفت.

شاید بهترین تعریف فساد همین است که بگوییم در فضاى اقتصادى اگر چیزى در جاى خودش قرار نگیرد، این فساد است. کارى را شما انجام دهید و سهمش به شما نرسد؛ به کس دیگرى بخواهد برسد و بالعکس سهمى به ناحق به شما بخواهد برسد، این فساد است. هرجایى که مصالح عمومى انجام نشود، فساد است. فساد بستر کار را خراب مى کند. یکى از راه هاى جلوگیرى از فساد شفافیت اطلاعاتى است. اطلاعات هرقدر شفاف و همگانى باشد، خود به خود به یک بازدارنده تبدیل مى شود.

موارد فوق محقق نخواهد شد مگر با جدیت و مدیریت جهادى شما عزیزان؛ در راستاى تعهدى که نسبت به مردم دارید باید دست در دست هم زمینه هاى پیشرفت شهر را فراهم کنید و این نهاد مردمى را به جایگاه واقعى و قانونى اش بیش از پیش نزدیکتر کنید تا پس از اتمام دوره مسئولیتتان در پیشگاه بارى تعالى و مردم سربلند باشید.

موفقیت روز افزون شما اعضاء محترم شوراهای اسلامی را از همین آغازین روز خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی از خداوند متعال مسئلت داریم.

«والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته»

 

«حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر»

۳ شهریور ماه ۱۳۹۶

 

نوشته شده توسط admin در شنبه, 04 شهریور 1396 ساعت 7:42 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

طراحی سایت : آسمان هشتم