اسلامشهر

جزییاتی از حادثه سقوط هواپیمای ناجا/تروریست‌ها در پاکستان آزادی عمل دارند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه همایش طلایه‌داران ترافیک که روز یکشنبه در مجموعه باهنر تهران برگزار شد، در پاسخ به پرسش‌های خبرنگارانی که از وی درباره جزییات سقوط هواپیمای نیروی انتظامی سوال می‌کردند، گفت: هواپیمای دو موتوره متعلق به نیروی انتظامی در ساعت ۱۷:۴۵ از تهران عازم زاهدان شد که در حوالی ساعت ۲۱ این حادثه برایش رخ داد.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه این هواپیما حامل گروهی از کارشناسان نیروی انتظامی بود که برای نظارت به منطقه سیستان وبلوچستان می‌رفتند، خاطرنشان کرد: در حوالی ساعت ۲۱ ابتدا هواپیما از رادار گم شد و صبح امروز در ارزیابی‌ها و پایش‌های محلی لاشه هواپیما پیدا شد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه به نظر می‌رسد خلبان قصد فرود اضطراری در منطقه را داشته، خاطرنشان کرد: این مدل از هواپیما دارای بال‌های پهن است و در صورت نقض موتور نیز تا مدت‌ها می‌تواند به پرواز ادامه دهد. خلبان نیز زمین همواری را برای فرود انتخاب کرده بوده اما احتمالا به دلیل تاریکی شب این حادثه رخ داده است.

وی با بیان اینکه تمامی اجساد شهدا در وضعیت نسبتا سالم کشف شدند، افزود: تیمی برای بررسی صحنه به محل اعزام شده و جزییات بیشتر در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.

احمدی‌مقدم درباره سرنشینان این هواپیما نیز افزود: دو خلبان و یک مسئول فنی پرواز به همراه ۴ نفر از کارشناسان نیروی انتظامی در این هواپیما بودند که سرپرستی تیم کارشناسان را سردار صادقی معاون ایمنی و بازرسی نیروی انتظامی برعهده داشت.

تروریست‌ها در پاکستان آزادی عمل دارند

به گزارش ایسنا، فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنانش درباره وضعیت مرزها و تحرکات این حوزه خاطرنشان کرد: مرزها شایسته توجه و سرمایه‌گذاری بیشتری هستند و تهدیدات پیرامون آن، تهدیداتی جدی است.

احمدی‌مقدم با اشاره به وضعیت مرزهای ترکیه، افغانستان، پاکستان، و… خاطرنشان کرد: گروه‌های تروریستی آزادی عمل دارند و دولت‌ها یا توان مقابله با آنان را ندارند یا ابتکار عملی در این خصوص ندارند مخصوصا در پاکستان که تروریست‌ها آزادی عمل داشته‌اند.

وی با بیان اینکه سال قبل چنین اقدامات تروریستی در شمال سیستان و بلوچستان رخ می‌داد، افزود: اما در حال حاضر این عملیات به سمت مناطقی رفته که انسداد در آن وجود ندارد که باید در این خصوص توجه شود.

نوشته شده توسط alireza در دوشنبه, 21 مهر 1393 ساعت 7:53 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

طراحی سایت : آسمان هشتم