اسلامشهر

دانشجویان و نخبگان دانشگاهی مقابل سازمان انرژی اتمی: در مسیر پیشرفت “توقف” را نمی‌پذیریم

به گزارش خبرنگار دانشگاه “خبرگزاری دانشجو”، تجمع دانشگاهی “توقف ممنوع” به دعوت نخبگان دانشگاهی و به همت ۴ اتحادیه بزرگ دانشجویی در آستانه توافقات پایانی مذاکرات هسته‌ای پیش از ظهر امروز مقابل راکتور تحقیقاتی تهران برگزار شد.

در این تجمع هادی مسعودی به عنوان نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی، خلیلی دانشجوی دکتری رشته علوم سیاسی دانشگاه امام صادق (ع) و همچنین رحمانی به عنوان نماینده تشکل‌های دانشجویی به ایراد سخنرانی پرداختند.

همچنین دانشجویان در این تجمع شعارهای “مصالحه با شیطان خیانت است به قرآن”، “توسعه هسته ای حق مسلم ماست توافق موشکی ظلم به ملت ماست”، “مرگ بر آمریکا”، “مرگ بر اسرائیل”، “هیهات من الذله”، “خون شهیدان قابل اکسید نیست”، “عزت ملی ما قابل تردید نیست” سر دادند.

این تجمع به همت ۴ اتحادیه بزرگ دانشجویی جامعه اسلامی دانشجویان، بسیج دانشجویی، دفتر تحکیم وحدت و جنبش عدالتخواه دانشجویی و با هدف هشدار به قربانی شدن پیشرفت کشور به امید قول‌های دروغین آمریکا و اعتراض به عدم لغو همه تحریم‌ها در هرگونه توافقی برگزار شد.

گزارش تصویری این تجمع را از اینجا ببنید.

نگران استقلال و حاکمیت جمهوری اسلامی هستیم/ نباید زیربار تمدید توافق ژنو برویم

 در ادامه مراسم هادی مسعودی به عنوان نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی در تجمع دانشجویی “توقف ممنوع” اظهار داشت: امروز در شرایطی به سر می‌بریم که مسئولان ما در حال مذاکره نهایی هستند و بیشتر از آنچه نگران برنامه‌ای هسته‌ای باشیم نگران استقلال و حاکمیت جمهوری اسلامی هستیم.

وی با اشاره به اینکه نگران ستون فقرات انقلاب اسلامی هستیم، تصریح کرد: نگران استکبارستیزی هستیم، نگران صحبت‌های ظریف هستیم که به راحتی می‌گوید با اسرائیل مشکل نداریم.

نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی افزود: نگران حرف سریع القلم هستیم که می‌گوید در جامعه استقلال بی‌معناست.

مسعودی ابراز داشت: از این می‌ترسیم که با مذاکرات و توافق بد خودباختگی به مردم نفوذ کند.

وی اظهار داشت: حرف بی‌معنای هر توافقی از عدم توافق بهتر است، باید لگدمال شود چرا که خطوط قرمز هسته‌ای نباید نادیده گرفته شود.

نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی تصریح کرد: امروز از مجلس گله داریم که به خاطر برخی مسائل سیاسی وزارت علوم را به حاشیه می‌کشد در صورتی که اولویت‌های مهمتری همچون وزیر امور خارجه باید مورد استیضاح قرار گیرند.

مسعودی افزود: امروز چه باید بشود تا ظریف استیضاح بشود چه معاهده ننگین تری از ژنو باید امضا شود تا بگویید که ظریف کار خود را انجام داده است.

وی ادامه داد: امروز استقلال و حاکمیت یعنی استکبارستیزی زیر سئوال رفته است.

نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: این تجمعات به نفع دولت است اما دولت هرگونه انتقاد را زیر سئوال می‌برد.

مسعودی خطاب به روحانی گفت: مگر طبق قانون اساسی نباید خواستار قانون باشیم پس چرا مجلس را به انزوا می‌برید و نمی‌گذارید هر توافقی به امضای مجلس برسد.

مسعودی با تاکید بر اینکه امروز خط قرمزهای نظام توسط مقام معظم رهبری مشخص شده است، خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی هیچ‌گاه حاضر نیست زیر توافق ننگین امضاء شود و همچنین نباید زیربار تمدید توافق ژنو برویم.

رحمانی:دانشجویان این مملکت توانایی فتح همه قله‌های علمی را دارند/ تا پای خون و جان پای دستاوردهای هسته‌ای کشور هستیم

 رحمانی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر در این تجمع دانشجویی گفت: همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند اگر آمریکا لااله الاالله نیز بگوید ما قبول نخواهیم کرد.

وی افزود: همه بدانند خط قرمز ما لغو یکباره همه تحریم‌ها است نه تعلیق آن‌ها.

نماینده بسیج دانشجویی با بیان اینکه نیاز قطعی کشور ۱۹۰ هزار سو است، گفت: پایین آمدن از ۱۹۰ هزار سو سانتریفیوژ در مذاکرات یعنی رد کردن خطوط قرمز اصلی.

رحمانی تصریح کرد: تأسیسات فردو که در زیرزمین ساخته شده است قابل تهاجم نیست و یکی از دستاوردهای هسته‌ای است که نباید تعطیل شود.

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان این مملکت توانایی فتح همه قله‌های علمی کشور را دارند، ابراز داشت: مسئولین در نظر داشته باشند که ساختن نیروگاه‌های هسته‌ای نیز یکی از همین قله هاست و ما همچون احمدی روشن می‌توانیم به آن دست پیدا کنیم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر تاکید کرد: قرارداد بستن با کشورهای خارجی برای ساختن نیروگاه‌های هسته‌ای، نادیده گرفتن توان نخبگان دانشجویی است.

وی ادامه داد: تا پای خون و جان، پای دستاوردهای هسته‌ای کشور هستیم و دولتمردان بدانند که همه ملت، جوانان و نخبگان از آن‌ها حمایت می‌کنند.

نماینده بسیج دانشجویی گفت: توان داخلی جوانان ما در پیشرفت‌های هسته‌ای و اقتصادی بسیار بوده و نباید به سوی مستکبران دست دراز کنیم چرا که هدف پیشرفت علمی و اقتصادی کشور است و توافق به هر قیمتی مورد قبول نیست.

رحمانی با تاکید بر اینکه ما نخبگان و ملت ایران تا لغو همه تحریم‌ها کوتاه نخواهیم نشست، افزود: این مذاکرات باید در یک بسته زمانی محدود باشد و جلوی پیشرفت را نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: طرف مقابل مذاکره پیشرفت هسته‌ای را هدف قرار گرفته است و مطالبه داریم که تیم مذاکره کننده به این روند تن ندهند و در مدت کوتاه و مشخص سرنوشت مذاکرات را مشخص کنند.

خلیلی: اجازه نخواهیم داد احساس حقارتی که برخی‌ها در برابر کدخدا دارند، به روح مقتدر ملت تزریق شود

علی خلیلی دانشجوی دکترای علوم سیاسی دانشگاه امام صادق در تجمع دانشجویی “توقف ممنوع” گفت: این نوع تجمعات که توسط دانشجویان برگزار می‌شود بسیار قابل توجه است زیرا مبتنی بر آگاهی و همچنین مبتنی بر خواسته‌های ملت است.

وی افزود: پرونده هسته‌ای ما ۱۱ سال است که با فراز و نشیب‌های بسیار در جریان است و بعد از اینکه توافق ژنو انجام شد رئیس‌جمهور نامه‌ای به رهبری و ملت نوشت و این توافق را یک پیروزی قلمداد کرد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: احقاق حقوق هسته‌ای و رفع همه تحریم‌ها دو مسئله‌ای است که ما از مذاکرات انتظار داشتیم ولی در توافق ژنو هیچکدام از این دو موضوع انجام نشد و معلوم نیست که روحانی به چه دلیلی توافق ژنو را به ملت و رهبری تبریک گفت.

خلیلی ابراز داشت: توافقنامه ژنو پر از اغلاط ترجمه‌ای است و باعث تأسف است که رئیس‌جمهور چنین توافقنامه‌ای را به معنی پیروزی به حساب آورد.

وی ادامه داد: مطابق توافق ژنو در گام اول ایران متعهد شد از تحقیقات جاری گامی را فرا‌تر نگذارد. آیا محروم کردن ایران از تحقیقات هسته‌ای به معنی به رسمیت شناخته شدن حق هسته‌ای ایران است؟ ایران متعهد شد غنی‌سازی بیش از ۵درصد انجام ندهد آیا متوقف کردن غنی‌سازی بیش از ۵درصد و اکسید کردن اورانیوم غنی‌شده به معنی به دست آوردن حقوق هسته‌ای است.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: اگر حقوق هسته‌ای ایران به رسمیت شناخته شده چرا حق نداریم در سانتریفیوژهایی که خودمان ساخته‌ایم گاز تزریق کنیم.

خلیلی اظهار داشت: ‌ کاش آقای رئیس‌جمهور حقوق نخوانده بود تا با خیال راحت می‌گفتیم رئیس‌جمهورمان معنای به رسمیت شناختن حقوق هسته‌ای را نمی‌داند.

وی با اشاره به گام نهایی مذاکرات تصریح کرد: ملت ایران باید بداند از این پس دولت آمریکا و کنگره آمریکا باید در خصوص تک تک موارد اظهارنظر کند و بدون نظر آن‌ها نمی‌توانیم در رابطه با بحث هسته‌ای کاری انجام دهیم.

این فعال دانشجویی عنوان کرد: ‌ روحانی باید بگوید به خاطر چشم‌پوشی از حقوق هسته‌ای چه به دست آورده‌ایم. ما اجازه نخواهیم داد احساس حقارتی که برخی‌ها در برابر کدخدا دارند به روح مقتدر ملت تزریق شود.

خلیلی گفت: اگر بخواهند حقوق هسته‌ای و دستاوردهای هسته‌ای را از بین ببرند مسببان این کار نامشان در کنار مسئولان بی‌کفایت قاجار ثبت خواهد شد.

وی افزود: برخلاف ادعای دولتمردان کنونی بخش‌های کلیدی صنعت هسته‌ای تقدیم دشمنان ملت شده است و تحریم‌های اصلی سر جای خود باقیمانده و همچنین قدرت موشکی ما نیز به مذاکره گذاشته شده است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: سوم آذر روز تسلیم کردن ایران به کدخدای جهان و تحقیر ملت است.

خلیلی خاطرنشان کرد: اگر این مسیر غلط بخواهد ادامه پیدا کند و حقوق ملت تقدیم دشمنان شود ملت هرگز دولت مردان و مذاکره‌کنندگان را نخواهند بخشید. روحانی باید دست نیازش را به سوی ملت دراز کند نه به سوی آمریکا در این صورت نامش ماندگار خواهد شد.

 بیانیه پایانی : تیم مذاکره‌کننده در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا ایستادگی کند/ سوم آذر باید روز استقامت ملی باشد

دانشجویان تجمع کننده در مقابل رآکتور تحقیقاتی تهران بیانیه‌ای را در حمایت از پیشرفت‌های هسته‌ای کشورمان صادر کردند.

دانشجویان در بیانیه پایانی خود ضمن حمایت از تیم مذاکره‌کننده و تقدیر از مواضع معقول در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا تاکید کردند ما دانشجویان انتظار داریم تا تیم مذاکره‌کننده به پشتوانه هدایت‌های مقام معظم رهبری و حمایت‌های مردم و با تکیه بر دستاوردها و پیشرفت‌های کشور در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا ایستادگی کرده و سوم آذر ۹۳ را به عنوان روز استقامت ملی و نقطه روشنی در تاریخ ایران اسلامی رقم بزنند.

این دانشجویان همچنین در ادامه بیانیه خود اعلام کردند ما دانشجویان بر این باوریم مذاکره با استکبار نه تنها نفعی برای ما نداشته بلکه دشمن را نسبت به ما جسور‌تر کرده است. ما از مذاکره حمایت می‌کنیم اما مذاکره‌ای که در راستای حفظ دستاوردهای خون شهدای هسته‌ای باشد. هرگونه توافقی که سبب عقب‌نشینی از این دستاوردها شود با اقدام انقلابی دانشجویان مواجه خواهد شد.

در پایان این بیانیه دانشجویان تاکید کردند تنها توافقی را مقبول می‌دانیم که خطوط قرمز ادامه روند پیشرفت هسته‌ای فعالیت مراکز تحقیقاتی و سانتریفیوژ‌های ما را حفظ کند و در عین حال تمامی تحریم‌ها نه تعلیق بلکه برداشته شود البته نباید اجازه بازرسی فراتر از پادمان نیز داده شود.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, 03 آذر 1393 ساعت 5:52 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

طراحی سایت : آسمان هشتم