اسلامشهر

نامه بسیج دانشجویی 8 دانشگاه استان تهران به سردار حاجی زاده :

درخواست دانشجویان برای برگزاری رزمایش موشکی در آسمان ایران

هشت دانشگاه استان تهران در نامه ای به سردار حاجی زاده، فرماندهی محترم نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، درخواست برگزاری رزمایش موشکی، در روند بررسی توافق نامه برجام را ارسال نمودند. متن نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

محضر سردار فرماندهی محترم نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سلام علیکم؛

با صلوات بر محمد و آل محمد و با احترام؛به استحضار میرساند با توجه به بند سه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل،ذیل بند ۱۸ برنامه جامع اقدام مشترک که بر محدودیت برای جمهوری اسلامی ایران در ساخت و آزمایش موشک های بالستیک دلالت دارد، نگرانی های بسیاری موجب گردیده است که به این علت وظیفه انقلابی خود را در آن دیدیم که در این خصوص پیشنهادهایی را محضر جنابعالی ارائه دهیم باشد که در دفاع از حریم ولایت و رعایت خطوط قرمز مشخص شده از طرف مقام معظم رهبری مدظله العالی به وظیفه خود عمل کرده باشیم.

نظر به اظهارات سردار فرماندهی محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که فرمودند: آنچه برای من به عنوان یک مسئول نظامی بیش از هر چیز دیگر اهمیت دارد و ایستادگی و جدی و بدون ذره ای اغماض بر سر خط قرمز حیاتی یعنی حفظ و ارتقای توانمندی دفاعی ایران است،برخی از مواردی که در(قطعنامه) مندرج شده مشخصا مغایر و در تناقض با خطوط قرمز مهم جمهوری اسلامی بویژه در مورد توانمندی تسلیحاتی بوده و هیچگاه مورد پذیرش ما نخواهد بود و هر قطعنامه ای که در تضاد با خطوط قرمز کشورمان باشد هیچ اعتباری ندارد.

ما به عنوان بسیج دانشجویی به دلایلی که در ذیل به آن اشاره خواهد شد،خواهشمندیم طرح برگزاری رزمایش موشکی در روند اجرای توافق را مورد بررسی قرار دهید.

۱-مقامات محترم دستگاه دیپلماسی کشورمان در این باره توضیحاتی را ارائه می کنند که اهم آن،تفوق قوانین داخلی کشورها بر قطعنامه ها،لازم الاجرا نبودن این بندها از توافق نامه و قطع نامه و مترادف نبودن نقض قطعنامه با نقض توافق میباشد. ولیکن با توجه به سابقه طرف مقابل در ارائه تفاسیر مطابق منافع خود و مصادره به مطلوب مفاهیم مشتبه دوپهلو و همچنین در هم تنیدگی توافق نامه و قطعنامه شورای امنیت به راحتی مورد سوء استفاده طرف مقابل برای عدم پایبندی به تعهدات خود قرار میگیرد.

۲-متاسفانه اصل برگشت پذیری تعهدات جمهوری اسلامی ایران که مورد تاکید مقام معظم رهبری مد ظله العالی بوده است در توافق نامه رعایت نشده و اگر مدت عمل به تعهدات برای ایران طی شود،چندین تن مواد غنی شده

(ماحصل چندین سال غنی سازی)،قلب رآکتور اراک و زیرساختهای بسیاری را از دست داده و همچنین بر طبق توافق نامه و قرارداد با آژانس بین المللی انرژی اتمی، اطلاعات ارزشمندی از کل زنجیره تامین صنعت هسته ای کشور (راههای دورزدن تحریم ها) را در اختیار دشمن قرار داده ایم. بنابراین اگر تا قبل از طی تمام این مراحل کل توافق به این وسیله مورد راستی آزمایی قرار گیرد علاج واقعه قبل از وقوع خواهد بود.

۳-دستگاه تبلیغاتی دشمن چندین هدف را به صورت موازی در کنار بحث توافق هسته ای پیگیری میکند که چند محور کلی را شامل میشود. نا امیدی دوستان جمهوری اسلامی و محور مقاومت در منطقه با مانور بر روی مسایلی مثل تحمیل محدودیت نظامی برای ایران. راضی کردن متحدان آمریکا در منطقه از جمله رژیم صهیونیستی و سعودی و دادن روحیه کاذب به آنها و مهمتر از همه بزک کردن و زیبا جلوه دادن چهره آمریکا در داخل ایران آنگونه که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان خیانت یاد کردند.حربه اصلی دشمن برای نیل به این هدف، فرسایشی کردن و وقت کشی در جریان مذاکرات و توافقات است به گونه ای که با گذشت زمان و با فشار تدریجی جامعه ما به مرور خط قرمزهای خود را یکی یکی فراموش کرده و فروگذارد حساسیت  خود را  نسبت به آن از دست بدهد. بنابراین راستی آزمایی فوری تعهدات دشمن با استفاده از نقاط مشتبهی مثل این موضوع و روحیه دادن به دوستان و هم پیمانان جمهوری اسلامی در منطقه امر مطلوب است.

البته قسمتهای دیگر قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل(بند۵) موضوعاتی مثل نقل و انتقال تسلیحات و آموزشهای نظامی بین ایران و سایر کشورها هم ذکر گردیده که از حوصله این مرقومه خارج میباشد.

لازم به ذکر است درکنار موضوع برگزاری این رزمایش موشکی ورود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عرصه تبلیغات رسانه ای بیشتر و روشنگری نیز بسیار لازم به نظر میرسد.

بسیج دانشجویی ۸ دانشگاه استان تهران

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد شهرقدس

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد ورامین

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شرق

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد پرند

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تهران شمال

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد رودهن

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد شهرری

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, 16 مرداد 1394 ساعت 9:43 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

طراحی سایت : آسمان هشتم