اسلامشهر

نمونه‌ کوچکی از ثمرات ارتباط صنعت با دانشگاه

zww5f5navxbmju55kolr3cqp8084

گاهی همه بر لزوم تحقق سریع یک هدف، مطلوب بودنش و پرثمر بودنش اتفاق نظر دارند، اما باز هم آن چه می شود با آن چه باید باشد، فاصله زیادی دارد.

 

رابطه صنعت و دانشگاه در دهه اخیر مورد توجه رهبر انقلاب بوده است، ایشان در دیدار با دانشجویان در دانشگاه کرمان در سال ۸۴ به این نکته اشاره داشته اند: دیروز در محوطه مس سرچشمه نمایشگاه کوچکی فراهم کرده بودند تا بنده محصول کارهای تحقیقاتی عالی اینها را ببینم. گفتم اینها را به کمک چه نهادی تهیه کرده‌اید؟ گفتند به کمک دانشگاه.

این دختر خانم عزیز به ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره کرد؛ این از شعارهایی است که بنده چند سال است دارم دنبال می‌کنم و بحمدالله تا حدود زیادی هم تحقق پیدا کرده است.

 

گفتم کدام دانشگاه؟ ‌روی میز، پایان‌نامه‌های تحصیلی کارشناسی ارشد  و دکتری چیده بودند که درباره همین موضوعات تدوین شده بود و از دانشجویان دانشگاه تهران، صنعتی شریف، شهید باهنر کرمان و دیگر دانشگاه‌های کشور استفاده کرده بودند.

 

رهبر معظم انقلاب همچنین در دیدار خود از توانمندی های صنعت خودرو در سال ۸۹ فرمودند: من چندین سال است که به دانشگاه ها و دستگاه های دولتی این سفارش را می کنم که بین صنعت و دانشگاه یک ارتباط مستحکمی برقرار شود. احتیاج داریم ما به این که در دانشگاه کانون های دانشی، مخصوص بخش صنعت و بخش های گوناگون صنعت، مثلاً  مخصوص بخش  خودرود به وجود بیاید که پشتیبانی کنند.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, 06 بهمن 1392 ساعت 6:44 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

طراحی سایت : آسمان هشتم