اسلامشهر

زمان بندی و شرایط سفر پیاده ­روی اربعین حسینی(طریق القدس) ۱۳۹۴

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی،”بسیج دانشجویی دانشگاه­های تهران بزرگ” در نظر دارد همچون سال گذشته همزمان با ایام اربعین حسینی (علیه السلام)  تعدادی از دانشجویان دانشگاه های شهر تهران را در قالب اردوی زیارتی – تبلیغی طریق القدس، به عتبات عالیات عراق اعزام کند.

لازم است زائرین گرامی، قبل از ثبت نام  نکات و شرایط سفر را با دقت مطالعه نموده و با آگاهی کامل از شرایط سفر ثبت نام به­ عمل آورند.

شماره تماس جهت دریافت اطلاعات بیشتر:۰۲۱-۸۷۵۵۱۲۳۷

شرایط به شرح ذیل است:

زمان بندی و شرایط سفر پیاده ­روی اربعین حسینی(طریق القدس)  ۱۳۹۴
 • نکات و شرایط مهم سفر :
 • شرایط  ثبت نام:
 • اولویت ثبت­ نام با دانشجویانی است که برای اولین با در سفر پیاده­روی نجف به کربلا شرکت می نمایند.
 • هدف اصلی این کاروان حضور در آیین پیاده روی نجف به کربلا می باشد و برنامه ریزی ها متناسب با آن صورت گرفته است لذا دانشجویانی که تمایل به شرکت در برنامه پیاده روی نجف به کربلا را ندارند بهتر است از امکانات سایر کاروان ها بهره مند شوند.
 • مشکلات امنیتی عراق:
 1. لازم است زائرین محترم در هنگام ثبت نام ،مشکلات امنیتی عراق و احتمال بروز حوادث غیرمترقبه و نیز سختی سفر را در نظر داشته باشند. بدیهی است مجموعه مسئولیتی در قبال آسیب های ناشی از این گونه اتفاقات برعهده نخواهد گرفت. شایان ذکر است کلیه زائران محترم تحت پوشش بیمه می باشند؛ همچنین تکمیل فرم­های تعهدنامه محضری برای کلیه زائرین محترم الزامی می باشد.
 • سلامت و توان جسمی کافی:
 1. با توجه به مسیر ۱۰۰ کیلومتری نجف به کربلا و دشواری های احتمالی، ضروری است همسفران عزیز از سلامتی و توان جسمی کافی برخوردار باشند.
 • شرایط اسکان:
 1. محل اسکان زائرین گرامی در شهرهای نجف و کربلا حسینیه، خانه و یا هتل می باشد که کیفیت آن به مراتب از موارد مشابه در ایران پایین تر است لذا با توجه ازدحام بالای جمعیت در آن ایام و دشواری های احتمالی سفر لازم است زائرین محترم در هنگام ثبت نام نهایت بررسی و دقت را داشته باشند.
 • زمان و مکان حرکت اتوبوس های  سفر پیاده روی اربعین حسینی (علیه السلام) ۱۳۹۴:
با توجه به تاریخ روز اربعین در عراق و شرایط امنیتی عراق احتمال تغییر در بازه ذکر شده وجود دارد.
بازه زمانی رفت و برگشت از تاریخ ۴ آذر الی بامداد ۱۵ آذر می باشد.
 1. مکان حرکت: مبدأ و مقصد نهایی حرکت کاروان ها تهران می باشد. مکان و ساعت دقیق حرکت متعاقبا از طریق سایت bso.ir اطلاع رسانی خواهد شد.
 2. قابل توجه زائران محترم زیارت اعتاب مقدس شهر کاظمین در برنامه سفر نمی باشد لذا در هنگام ثبت نام نهایت دقت را داشته باشید.
 • زمان بندی  ثبت نام و تحویل مدارک :
 1. ثبت نام اولیه از تاریخ ۱۱مهرماه ماه الی ۲۴ مهرماه سال جاری و از طریق دفاتر بسیج دانشجویی دانشکده و دانشگاه ها می باشد.
 2. پس از نهایی شدن اسامی زائرین و اعلام آن توسط دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه ها، زائرین محترم تا تاریخ ۳۰ مهرماه فرصت دارند تا مدارک اولیه شامل اسکن کارت ملی، شناسنامه، عکس ۴*۳ زمینه سفید، گذرنامه (در صورتی که داشته باشند) و فیش بانکی قسط اول را در سایت آپلود کنند و اصل تعهد نامه محضری را به دفاتر بسیج دانشجویی تحویل دهند. در صورت رعایت نشدن تاریخ های مذکور افراد ذخیره جایگزین خواهند شد.
 3. با توجه به عدم تخصیص ارز مبادله ای به کاروان و استفاده از ارز آزاد، هزینه ی ثبت نام ۸۰۰ هزار تومان برآورد شده است. از این مبلغ، بایستی فیش اول پرداختی  به رقم ۴۰۰هزار تومان  تا تاریخ ۳۰ مهرماه و فیش دوم پرداختی به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان تا تاریخ ۲۱ آبان ماه واریز شود و در سایت سازمان بسیج دانشجویی آپلود گردد.
توجه: هزینه ذکر شده قطعی نمی باشد و بر اساس قیمت ارز و شرایط عراق احتمال تغییر دارد که در این صورت به اطلاع زائر محترم خواهد رسید
شماره حساب کاروان —–   در بانک —–  به نام ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ می باشد.
 1. در صورت انصراف از سفر پس از ثبت نام در سایت و واریز فیش اول ۲۵ درصد هزینه فیش اول کسر و مابقی به زائر محترم عودت خواهد شد و در صورت انصراف پس از صدور ویزا ۲۵ درصد هزینه سفر کسر و مابقی به زائر محترم عودت خواهد شد. شایان ذکر است علت این امر اختلال در فرآیند ثبت­نام و خسارت های مادی و معنوی و نهایتا از بین رفتن سهمیه سفر برای سایرین می باشد.
 • مدارک لازم جهت تکمیل فرآیند ثبت نام به شرح ذیل است:
 1. اصل فیش اول و دوم واریزی به مبلغ ۴۰۰هزار تومان طبق زمان بندی اعلام شده.
 2. اسکن عکس رنگی پرسنلی ۴* ۳ زمینه سفید با کیفیت مطلوب(عواقب ناشی از ارائه عکس نامناسب به عهده زائر می باشد.)
 3. تکمیل فرم ثبت نام در سایت
 4. اسکن صفحه اول گذر نامه( با حداقل ۴ماه اعتبار تا تاریخ سفر)
 5. اسکن کارت ملی و شناسنامه
 6. فرم تعهدنامه محضری کاروان مربوط به مشکلات پیاده روی و مسائل امنیتی عراق(دانلود از سایت)
 7. فرم تعهدنامه محضری ستاد عمره دانشگاهیان(دانلود از سایت)
فرم تعهدنامه ستاد عمره مخصوص دانشجویانی است که از معافبت تحصیلی استفاده می کنند. دانشجویانی که دارای کارت پایان خدمت یا کارت معافیت می باشند نیازی به ارائه این فرم ها ندارند.

 

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, 20 مهر 1394 ساعت 11:55 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

طراحی سایت : آسمان هشتم