اسلامشهر

گزارش عملکرد گروه جهادی دانشگاه آزاد اسلامشهر:

مسئولین بایست در جهت محرومیت زدایی مناطق کم برخوردار قدم بردارند

اینجا پله کبود استان ایلام است….

شیرینی شرکت در اردوی جهادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در روستای « پله کبود » را می‌توان از محرومیت مردمی درک کرد که به این کمک‌های یکی و دو روزه دانشجویی امیدوارند و تداوم آن‌ها را می‌خواهند. گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر بر اساس منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و جهاد محرومیت زدایی، تشکیل شد و نخبگان، فعالین علمی، فرهنگی، ورزشی و دانشجویان بسیجی، در راستای فعالیتهای کمک رسانی و اقدامات خیرخواهانه خود، این بار درتاریخ ۱۲ لغایت ۲۲ شهریور به مناطق روستایی محروم و شهید پرور استان ایلام سفر کردند. مسئول گروه ۶۰نفره جهادی این دانشگاه، نام گروه را”فصل خاکی شدنبرگزید تا در همان نقطه ی عطف بگوید که خود جهادگران هم نیازمند به اینگونه اردوها  می باشند.

مرتضی محمدی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامشهر با توجه به اهمیت کیفیت اردوهای جهادی، اظهار داشت: در شورای طرح و برنامه ریزی بسیج به این نتیجه رسیده ایم تا اردوهای جهادی را سرلوحه ی کار خود داشته باشیم. لذا از  یکسال گذشته در این راستا برنامه ریزی های لازم انجام شده و نوروز ۹۴ اردوی جهادی ای در استان کم برخوردار ایلام برگزار کردیم.

وی ادامه داد: با توجه به نیازهای مختلف روستاهای محروم استان ایلام، سعی کردیم در اولویت بندی نیازها به سمت موارد اساسی نیازمندی مردم برویم و همچنین با توجه به امکانات محدود مجموعه ی خود به ساخت اماکن بهداشتی پرداخته ایم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامشهر افزود: ساخت مسجد،‌ خدمات آموزشی، بهداشتی،‌ ساخت سرویس بهداشتی و حمام و همچنین آموزش احکام و مشاوره های مذهبی را در اولویت فعالیت های خود قرار داده ایم و برای آن برنامه ریزی های لازم انجام شد.

 محمدی درادامه گفت: انتظار ما از مسئولین این است که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و توصیه های اکید در مورد اقتصاد مقاومتی، وسط میدان باشند و با بی اعتنایی در قبال این دسته از کارهای خیرخواهانه،‌ روحیه های جهادی را تضعیف نکنند.همچنین مسئولین بایستی در جهت محرومیت زدایی اینگونه مناطق، گام بردارند.

وی گفت: گروه جهادی در طول ماموریت خود علی رغم خطرات گوناگون، به ارائه خدمات در ۵ محور عمران و محرومیت زدایی، بهداشت و درمان، فرهنگی و آموزشی، کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی، کشاورزی و دامپروری به مردم کم برخوردار و محروم این مناطق پرداخت.

عناوین زیر، از جمله اقدامات این گروه جهادی در بخش عمران و سازندگی می باشد:

  • ساخت سرویس های بهداشتی و حمام برای ۲۰ خانوار فقیر و مستضعف
  • ترمیم و تعمیر دبستان آیت اله کاشانی پله کبود علیا
  • دیوار نویسی و نقاشی مدرسه پله کبود علیا
  • دیوار نویسی روستاهای پله کبود

از اقدامات این گروه در بخش بهداشت و درمان نیز می توان به:

  • ویزیت بیش ۱۵۰ نفر توسط پزشک عمومی و آموزش های لازم پزشکی
  • ویزیت بیش از ۲۰۰ نفر از اهالی روستا توسط متخصص زنان و آموزش های لازم
  • توزیع شوینده های مو، صابون و ضدعفونی کننده های بهداشتی
  • شناسایی و آموزش جلوگیری از شیوع برخی بیماری ها در روستاها

 اشاره کرد.

مسئول گروه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر گفت: برگزاری مجموعاً بیش از ۴۰ ساعت آموزش در حوزه های سبک زندگی، قرآن، شهیدشناسی، دشمن شناسی، نقاشی برای کودکان، آشپزی، جنگ نرم، ماهواره و معایب آن، تبیین منویات رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی)، تبیین منویات امام خمینی(ره)، کارگاه دفاع مقدس، خیاطی، کاردستی و، برگزاری بیش از ۱۵ مسابقه فرهنگی ورزشی و اهدای جوایز ، اهدای بیش از ۱۰۰۰ قلم محصولات آموزشی، ورزشی و فرهنگی بین دانش آموزان و اهالی روستا، بیش از ۲۰ ساعت آموزش به صورت چهره به چهره و منزل به منزل از جمله اقدامات در حوزه فرهنگی و آموزشی این گروه جهادی بوده است همچنین با خیری در استان ایلام صحبت شده است تا بیماران این روستا را برای انجام عمل جراحی به تهران منتقل کنند.

محمدی در پایان خاطرنشان کرد: امید است ان شاالله در نوروز ۹۵ در همین روستا فعالیت خود را ادامه دهیم و از مسئولین انتظار می رود بواسطه وجود چنین  محرومیت هایی کمک نمایند.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, 26 شهریور 1394 ساعت 3:43 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

طراحی سایت : آسمان هشتم