اسلامشهر

نقدی کوتاه بر صحبت های تازه هاشمی رفسنجانی؛هرکس با شما نباشد «نامشروع» است؟

رفسنجانی
رفسنجانی

رفسنجانی

روزنامه اعتماد در مصاحبه با هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام که امروز منتشر شده است، مدعی «خرابکاری» و «نامشروع» بودن دولت قبل شد. دولتی که با بیش از ۲۴میلیون رای پُتک جمهوریت را بر سر دیکتاتورها کوبید!

اینک با گذشت ۴ سال از وقایع اسفناک سال ۸۸ و اردوکشی‌های خیابانی جریان زیاده خواه، چنین اتهامی ضمن مصاحبه با رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان شده است. اتهامی که تا چندی پیش از طرف رسانه‌های معاند، جریان های ضدانقلاب و دشمنان ملت ایران طرح می شد. از سوی دیگر، ناگفته های رفسنجانی بنا به ادعای خودشان هنوز تمام نشده اند و منتظر فرصت های تازه‌تری برای افشاگری هستند!

 

شاید حجت الاسلام رفسنجانی فراموش کرده اند که بیش از ۳۰ انتخابات در این کشور به صورت آزادانه برگزار شده و تمام سازوکارهای قانونی در آنها رعایت شده است. جای تعجب دارد که ایشان به عنوان یکی از مسئولان ارشد،  با روزنامه ای مصاحبه کرده اند که دولت قانونی را در کنار انتقاداتش «نامشروع» می خواند.

 

البته از روزنامه اعتماد که پرونده مشخصی در ارتباط با جریانات فتنه۸۸ دارد، انتظاری بیش از این نمی رود. از سوی دیگر، اکنون بعضی از روزنامه‌های زنجیره‌ای، که تا حدودی فضا را برای هتاکی و توهین آزاد دیده اند، از هرگونه بی انصافی دریغ نمی‌کنند اما همگام شدن حجت الاسلام رفسنجانی با این گروه جای تاسف دارد.

 

این در حالیست که پس از گذشت بیش از چهار سال از فتنه ی سال ۸۸ هیچ مدرک و دلیلی مبنی بر تخلف گسترده در این انتخابات از سمت معترضان ارائه نشده است. نظام اسلامی با تمدید مهلت اعتراض سعی بر روشن کردن قضایا داشت که البته جریان دیکتاتور صفحه ی منطق و عقلانیت را به هم زد و به سوزاندن سطل زباله روی آورد! هنوز هم نظام منتظر دلیلی است که شاید مشخص کند تقلبی صورت گرفته اما تنها عصبانیت و داد و فریاد از طرف مقابل به گوش می رسد!!! بازماندگان جریان افراط با مظلوم‌نمایی و سواری بر موج احساسات سعی در قبولاندن حرف های خود دارند.

 

این که طرف مقابل را «خرابکار» بدانیم و اتفاقات سال های مسئولیت خود را بی اشکال فرض کنیم، یک نوع خودشیفتگی در پی دارد که باید درمان شود. هرگز نمی شود با انگ زدن و «پوپولیست» خواندن رقیب، با بی رحمی آن را از میدان به در کرد. اگر هم این کار صورت گیرد، بر کسی پوشیده نیست که خلاف اخلاق و عقلانیت است.

 

هرگز نباید از یاد ببریم که نظام اسلامی با سران فتنه و برهم زنندگان نظم عمومی با مدارا برخورد کرد و همین مهربانی باعث شد آنان متوهم تر از پیش شوند و لب به گزافه بگشایند و اعلامیه پشت اعلامیه در حمایت از اغتشاش و آشوب صادر کردند. شعار علیه فلسطین و لبنان سردادند و هتاکان به عزای امام‌حسین‌علیه‌السلام را خداجو نامیدند!

 

در حال حاضر هم اینکه برخی هنوز در ساز بدنواز ادعاهای پیشین خود می دمند، نه‌تنها سودی ندارد، بلکه جز «بی اعتماد» کردن مردم به حاکمیت نمی‌تواند سرانجام دیگری داشته باشد؛ در این میان کسانی که دولت پیشین را «نامشروع» می‌نامند، باید مواظب باشند که مبادا صبر صابران به پایان برسد و ملت بزرگ ایران در دفاع از انقلاب اسلامی، حماسه دیگری از جنس ۹دی بیافرینند.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, 20 اسفند 1392 ساعت 5:38 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

طراحی سایت : آسمان هشتم