اسلامشهر

نوری‌المالکی تاکید کرد همکاری ایران و عراق برای مقابله با گروه‌های تروریستی

معاون رئیس‌جمهور عراق گقت: در ارتباط با فرقه‌گرایی و گروه‌های تکفیری در سفر به ایران مطالبی را مطرح کردیم که امیدواریم با عنایت و همکاری دو کشور با گروه‌های تروریستی مقابله کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمدحسن نوری‌المالکی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف اصلی از سفر به مشهد مقدس، زیارت حرم مطهر امام هشتم شیعیان و تجدید بیعت با آن امام است.

وی در ارتباط با آینده گروه تروریستی داعش گفت: گروه تروریستی داعش مشکل جدیدی است که کشور عراق با آن دست به گریبان شده و باید بگویم که آنها در عراق هیچ‌ آینده‌ای ندارند و با کمک مردم، نیروهای امنیتی عراق و ارتش این کشور همه تروریست‌ها را از منطقه خواهیم راند.

معاون رئیس جمهور عراق اظهار داشت: این گروه تروریستی در سوریه پر و بال گرفت، اما باید از تمام جهان و خود سوریه نیز رانده شود، زیرا آنها از سوریه به عنوان پایگاه خود استفاده می‌کنند.

وی در ارتباط با دیدار خود با مقام معظم رهبری نیز گفت: در این دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران نیز درباره نحوه برخورد دو کشور ایران و عراق با این خطر دامن‌گیر منطقه مطالبی را مطرح کردند.

نوری‌المالکی با بیان اینکه همچنین در سفر به ایران و ملاقاتی که با سایر مقامات ایرانی داشتم، گسترش افق‌ها و مناسبات دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت، ادامه داد: توافق کردیم که این مناسبات می‌تواند برای تقویت ثبات در منطقه عامل مناسبی باشد.

معاون رئیس‌جمهور عراق در پایان خاطرنشان کرد: در ارتباط با فرقه‌گرایی و گروه‌های تکفیری در سفر به ایران مطالبی را مطرح کردیم که امیدواریم با عنایت و همکاری دو کشور با این گروه‌های تروریستی مقابله کنیم.

 

نوشته شده توسط admin 6 در چهارشنبه, 21 آبان 1393 ساعت 7:01 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

طراحی سایت : آسمان هشتم